BinanceBitcoinKripto Haberler

2 Milyar Kişi 2024 Yılına Kadar Bitcoin’i Kabul Edilecek

Kripto paralar konusunda devletler bazında benimseme biraz geç kalacak olsa da, bireyler ve şirketler bazında 2024 yılına dek en az 2 milyar kişinin BTC’yi benimsemesi bekleniyor. Hem ekonomik durumları iyi olan yatırımcılar hem de borsadan sıkılanların yeni trendi büyük olasılıkla kripto paralar olacak. Bu sektöre ilk girenlerin ilk aldığı coin genelde BTC oluyor. Burada biraz vakit geçirdikten sonra ETH ve XRP ile tanışıyorlar. Daha sonra da gündemi takip edip yeni alt coinler konusunda yatırım fikri geliştiriyorlar.

Willy Woo kripto para konusunda dünyaca tanınmış en başarılı analistlerden biri. Bu görüşler ona ait. 2024 yılına kadar birçok insanın BTC’yi aileden biri olarak kabul edeceğini belirtiyor. Büyük kuruluşların kripto paraya yatırım miktarını arttırmasıyla, bu kuruluşları takip eden, geçmişte bunların hisse senedini alan yatırımcılar da doğal olarak coine doğru yönelecek. Her geçen gün farklı ülkelerden yüksek miktarda coin alım kararı haberleri geliyor. Dünyanın en büyük firmaları bu konuda girişimde bulunurken, bunlarla iş ortaklığı yapan, bu firmalarla ihracat-ithalat ilişkisi olan şirketlerin de bu sektöre giriş yapmaları bekleniyor.

2 Milyar Kişi 2024 Yılına Kadar Bitcoin’i Kabul Edilecek

Yaklaşık 136 milyon kişinin BTC kullandığını belirten Willy Woo, önümüzdeki 3-4 yıllık süreçte bunun 2 milyara yükseleceğini söylüyor. Bu da boğa koşusu söylentilerinin birçok insanı etkileyeceği anlamına geliyor çünkü 2020 Mayısında gerçekleşen Halving sonrası gözler BTC boğa koşusu üzerinde.

Bu verileri teknik analiz ile ortaya koyan Woo’nun analizinde kullandığı göstergeler, mobil hesaplar, internet kullanıcı sayısı, Paypal hesapları, BTC cüzdan sahipleri. Bu teknik göstergeler, bu hızla gidilirse insanların çok daha fazla şekilde BTC kullanma eğiliminde olacağını gösteriyor.

Woo: Bitcoin 2021’de Bir Sonraki Seviyeye Geçecek

Bitcoinin tarihsel evrimine baktığımızda yarılanmalardan sonra hızla yükseldiğini görüyoruz. Aslında analistler birçok teknik veriye dayalı olarak yaptıkları araştırmalarda temel olarak bu koşulu alıyorlar. Gerçekleşen halvingler sonrası hızla yükselen BTC, yeni bir yükselişin eşiğinde. Yarılanma sonrası yaklaşık 1 yıl geçince BTC inanılmaz değer kazanıyor. Mayıs 2021’e kadar vakit var. Tabi analistlere göre sınır Mayıs ayı değil, 2021 yılının sonu.

Bitcoin diğer teknolojik aletlerin kullanımından daha yavaş gelişiyor. Mobil kullanıcı sayısının arttığı gibi hızlı değil ama bu hıza çok yakın şekilde büyüyecek. Bu öngörüler ile 2021 yılına girecek olan BTC, 100.000 dolar olacak mı?

Bitcoin 12 dolardan 1000 dolara, sonra 650 dolardan tekrar 1000 dolara yükselmişti. Şu ana aradan geçen zaman içinde 19.000 dolar seviyesine kadara geldi. Yaklaşık % 1000 artışı görebiliyorsunuz. Peki bu hız, 100.000 dolar olması için yeterli olacak mı? Bunu analizlerin gösterdiğini söyleyen Woo, bazı uzmanların 200.000 sınırına yaklaşacağını söylediği BTC’nin çok değerli olacağını ekledi.

2024’te Gerçekten 2 Milyar Kullanıcıya Ulaşacak mı?

Tam olarak kastedilen kullanıcı mı yoksa benimsenme oranı mı? Sanırım 2 milyar insanın BTC’ye karşı bakış açısı pozitif olacak anlamında bir yorum bu. O kadar kişinin kullanacak ekonomiye sahip olması biraz ütopik görünüyor. Benim gibi düşünenlere Woo katılmıyor. BTC’nin müthiş yükselişini kabul eden analistlerin 2 milyar insana ulaşabilmesini ise zor olarak değerlendiriyor.

Genel olarak inceleyecek olursak, büyük kurumlar çok ciddi şekilde ilgi göstermeye başladı. Milyar dolarlık servete sahip holdinglerin BTC ile anlaşma yapması, her yerden XRP ve ETH ile ilgili işbirliği sözleşmelerinin duyurulması, devlet bazlı düzenlemelerin başlaması, 2 milyar hedefinin uçuk olmadığını ortaya koyuyor.

Dünyada nüfus geneli inceleceğinde Bitcoin’i benimseme oranı en yüksek ülke Ukrayna olmuştu. 2019’da yapılan aranma hacimlerinin de içinde olduğu bir araştırmada ise Nijerya lider olarak bulunmuştu. Kripto parayla işlem yapma durumları göz önünde alındığında ise zirvede ABD yer alırken onu Kore, Rusya, Çin ve Birleşik Krallık takip ediyor. Türkiye bu sıralamada 13. durumda. Bu istatistiğe konu olan borsaların başında Binance geliyor.

2024 yılına kadar 2 milyar kişiye ulaşır mı göreceğiz ancak kabul etmemiz gereken bir şey var ki, Bitcoin hiç olmadığı daha popüler ve güçlü. Bugün dünden daha tanınmış olan BTC, yarın ise bugünden de daha çok benimsenmiş olacak.

Borsabu.com

Kripto para, ekonomi ve finans haberlerinin güncel paylaşıldığı platform. Daha iyi içerik için üretmeye devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,275.91
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,061.31
 • tetherTether (USDT) $ 1.00
 • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 1.00
 • cardanoCardano (ADA) $ 0.452648
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 6.77
 • tronTRON (TRX) $ 0.064252
 • wrapped-bitcoinWrapped Bitcoin (WBTC) $ 19,255.74
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 50.45
 • okbOKB (OKB) $ 12.07
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 6.14
 • crypto-com-chainCronos (CRO) $ 0.112758
 • stellarStellar (XLM) $ 0.107846
 • cosmosCosmos Hub (ATOM) $ 7.96
 • moneroMonero (XMR) $ 116.33
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 104.56
 • tezosTezos (XTZ) $ 1.45
 • eosEOS (EOS) $ 0.929906
 • neoNEO (NEO) $ 8.20
 • cdaicDAI (CDAI) $ 0.022085
 • nemNEM (XEM) $ 0.044695