BitcoinKripto Haberler

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat, BTC 13.000 Dolara Düşebilir!

20.000 Dolar sınırına dayanan Bitcoin için analistlerden dikkat edilmesi gereken bir uyarı geldi. BTC’nin uzun vadede kesinlikle yükseleceğini öngören analistler, bu yükselişten önce BTC’nin 13.000 Dolar seviyesine inebileceğini de söylüyor. Kripto para yatırımcılarıyla sık sık görüşlerini paylaşan Alan Masters, BTC’nin yükseliş trendinden önce 13 Bin Dolar seviyesine gerileyebileceğini belirtti.

Aylık mum çubukları üzerinden yaptığı analizi paylaşan Masters, 2020 Aralık ayında 13.000 dolar seviyesini görebileceklerini iddia etti. Tabi bu düşüşten sonra yeniden hızlı bir yükseliş yaşanacağını da ekledi. 2020 yılının 11. ayında yatırımcıları sevindiren BTC 12. ayda üzebilir. Bitcoinin 19.700 gibi bir miktara eriştiğini, 20.000 eşiğine çok yaklaştığını da belirten Alan Masters, düşüşün her ana başlayabileceği konusunda da uyardı. Bu uyarıların kısa vadede önlem alınması gereken bir durum olduğunu da ekledi.

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat

Aralık ayında henüz 2 gün geçmiş olmasına rağmen kırmızı çizgilerin yer almasının endişe yaratacak bir durum olmadığını söyleyen ünlü analist, bitcoinin düz bir çizgi şeklinde yükselmeyeceğini ve söz konusu coinler olunca bu durumun hepsi için geçerli olacağını savundu. Bir ay toplu olarak değerlendirildiğinde yeşil çizgilerin baskın olacağını ve yükselişin sağlanacağını da ekledi.

Aralık 2020 Bitcoin Tahmini

Aralık 2020 Bitcoin için önce düşüş sonra yükselişin görüleceği bir periyot olacak. Düşüşten faydalananlar ay sonunda kazanabilir. 2017 yılının Ekim ayında da 6400 dolar civarında seyreden Bitcoin grafiğinde yeşil bir mum çizgisi daha belirgindi. Ancak takip eden ayda BTC fiyatları yaklaşık 900 dolar eksilerek 5555,55 dolara düştü. Toplam bir aylık periyotta düşmesi sadece bir hafta sürmüştü.

Alan Masters, Aralık 2020 için 2-3 hafta içinde 13.000 bandına gerileyebileceğini öngörüyor. Bu seviyeye düşünce alım yapılabilir. Çünkü Masters’a göre dibi gördükten sonra ani bir sıçrayış gerçekleşecek. Yatırımcıların bunu dikkate almasını istiyor.

Bitcoin RSI Değeri Düşüşü Engeller mi?

Piyasadaki BTC varlığının eşleştirme işlemleri ve yatırımcıların yaptıkları ile yüksek fiyatlanma dalgası yaşadığını söyleyen Masters, bu FOMO’da kesinlikle yatırımcıların aldıkları tavrın etkili olduğunu belirtiyor. Bitcoin neden yükselecek sorusuna ise; insanların mevcut para birimleriyle zenginleşemediğini, giderek yoksullaştığını ve artık yeni bir arayış içine girdiklerini söyleyerek vevap veriyor.

Masters’a göre insanlar mevcut fiziksel paranın çok fazla işlerine yaramadığının farkında. Uzun vadede kendi para birimlerinin olumlu bir etki yaratmadığını, bu nedenle bu süreçte değer kazanacak bir şeye yatırım yapmaları gerektiğini düşünüyorlar. Yıllardır bu beklenti ile altına hücum eden insanlar artık daha dijital bir yönelimi tercih ediyorlar.

Bitcoin Neden Çok Tercih Ediliyor?

Eskiden fiziksel olarak kuyumcudan alınan altınların ziynet eşyası olarak veya evde saklanarak bir varlığa dönüştüğünü gören insanlar, altının uzun vadede yükselmesinden para kazanmayı umut ediyorlardı. Teknoloji o kadar ilerlemediği, uyarıcıların insanları başka şeylere yönlendirmediği zamanlarda altın değerli idi. İnsanların ulaşabilecekleri en kıymetli varlıktı.

Ancak teknoloji gelişti ve insanlar para kazanma sanatı hakkında online arayışlara başladılar. Doğal olarak sosyal medyada ve diğer platformlarda önlerine sürekli dijital yatırım araçları çıktı. Kripto paralar da bu süreçte insanların en fazla dikkatini çeken türlerden biri oldu. Bitcoin ile tanışan ve yatırım yapmak isteyen kişilerin, detayları öğrenmek istediğini gördük.

Son tahlilde, özellikle pandemi sürecinde yatırım yapacak güvenli araç eksikliği olması, insanların güvenli borsalarda güvenli Bitcoin almasına yol açtı ve son zamanların en fazla tercih edilen coin türü Bitcoin oldu. BTC’nin ardından yatırımcılar alt coinleri de tanımaya ve yatırım için değerli bir varlık olarak algılamaya başladı.

Bitcoin ile birlikte Ethereum ve Ripple coinleri piyasada aranmaya, yatırım için seçilmeye başlayınca, tüm dünyada yatırımların kripto paralara yönlenmesi sonucu ortaya çıkmış oldu. Ayrıca BTC ve diğer coin türleri hakkında sürekli çıkan yükselecek haberleri de küçük veya büyük fark etmez, tüm yatırımcıları etkilemeye devam ediyor.

Kripto para borsası ile ilgili bilgi aktaran sitelerin çoğu, önümüzdeki 1-2 yıllık süreçte Bitcoin’in müthiş şekilde yükseleceği yönünde haberler aktarınca, yatırımcıların bundan etkilenmemesini beklemek, piyasaya aykırı bir düşünce tarzı olurdu. Bu yüzden gerek BTC, gerekse diğer kripto türleri için en iyi yatırım tavsiyelerini okumanız, yatırımlarınızı buna göre şekillendirmenizi öneriyoruz.

Borsabu.com

Kripto para, ekonomi ve finans haberlerinin güncel paylaşıldığı platform. Daha iyi içerik için üretmeye devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,275.91
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,061.31
 • tetherTether (USDT) $ 1.00
 • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 1.00
 • cardanoCardano (ADA) $ 0.452648
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 6.77
 • tronTRON (TRX) $ 0.064252
 • wrapped-bitcoinWrapped Bitcoin (WBTC) $ 19,255.74
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 50.45
 • okbOKB (OKB) $ 12.07
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 6.14
 • crypto-com-chainCronos (CRO) $ 0.112758
 • stellarStellar (XLM) $ 0.107846
 • cosmosCosmos Hub (ATOM) $ 7.96
 • moneroMonero (XMR) $ 116.33
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 104.56
 • tezosTezos (XTZ) $ 1.45
 • eosEOS (EOS) $ 0.929906
 • neoNEO (NEO) $ 8.20
 • cdaicDAI (CDAI) $ 0.022085
 • nemNEM (XEM) $ 0.044695