Kripto HaberlerRipple

Coinbase XRP Airdropu Hakkındaki Fikrini Değiştirdi

Daha önce desteklemeyeceği beklenen Spark Airdropunu fikir değiştirerek 3 Milyar XRP’ye destekleyeceğini duyuran Coinbase, yatırımcıların yüzünü güldürdü. Yaklaşık 1 Miyar 800 milyon dolar değerinde yürütülecek olan projenin XRP fiyatlarına etkisi gözlenecek.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto borsaları tarafından ilgiyle takip edilen XRP, gündemdeki bu pozitif gelişmeyle fiyat konusunda iyimser bir tabloya bürünebilir. Spark Airdrop işlemine destek vermeyeceği hakkında fikir yürütülen Coinbase borsasının fikrini değiştirmesi olumlu olarak yorumlandı. Kendi bünyesinde sunacağı destek ile FXRP’i tüm XRP sahiplerine karşılıksız olarak dağıtacak olan Coinbase’in bu hareketinin etkisi merak ediliyor.

Coinbase XRP Airdropu Hakkındaki Fikrini Değiştirdi

Coin piyasasında BTC ve ETH’yi takip eden ve en büyük 3. Kripto para konumunda olan alt coin XRP, özgür bir kararla Flare Network’un coininin tüm yatırımcılarına dağıtacağını duyurmuştu. Elinde XRP olan herkese dağıtılacak olan FXRP işlemine airdrop adı veriliyor. Buna katılmak isteyenlerin elinde XRP olması gerekiyor. Elbette bu harekete destek olan sadece Coinbase değil. Dünya üzerindeki bir çok kripto para borsası bunu destekleyeceğini duyurmuştu.

Coinbase Airdrop’a Katılan Son Borsa oldu

Birçok büyük borsa XRP’nin Airdrop’unu destekleyeceğini duyurmasına rağmen Coinbase bunu açıklamakta geç kalmıştı. 12 Aralık tarihinde ABD yerel saatine göre sabaha karşı 03:00 saatinde Airdrop gerçekleşecek. Kabul eden borsalarda XRP varlığınız varsa siz de katılabilirsiniz. Ancak uyarmamız gerekiyor ki Coinbase daha sonra bu tokenlerin kullanılma garantisini vermiyor. Yine de XRP değeri için bu destek bile kafi gelebilir.

Coinbase borsasında işlem gören XRP hacmi 3 Milyar. Tüm bu XRP varlığına karşılık FXRP dağıtmayı planlıyor. Gerçekten de yüksek bir miktar. Bu borsanın XRP’nin değerlendiği dönemde listeleme yaptığını da belirtmeliyiz. Airdropa katılan firmalar arasında Binance, Uphold, BTCMarkets, ProBit, Crypto, Bithumb, Bitso, Kucoin, Bitbank, Bitrue, BitBay, CoinEx bulunuyor. Cüzdan bazında katılan firmalar Xumm, Ledger, SafePal ve Nexo.

Türk Coin Borsaları da Airdrop’a Katılacak

Dünyanın en büyük borsaları gibi Türk Kripto Para Borsaları da bu etkinliğe katılacak. 50-60 arası borsada 12 Aralık’ta yapılacak olan bu faaliyet XRP fiyatlarını önemli ölçüde değiştirebilir. Yatırımcıların bu konuda dikkatli olması konusunda uyarılar yapılıyor. FXRP elde etmek için önemli bir girişim ancak XRP varlığını etkileyecek olursa yatırımcıların hareketliliği ne yönde olur öngörüde bulunmak zor.

Analistler XRP’nin büyük bir yükseliş yaşayacağını ve bu Airdrop’un buna olumlu katkısı olacağını düşünseler de, ana birim para olan Bitcoin’in düşüş göstermesi, Ripple’ın da kritik seviyenin altına düşmesine neden olmuştu. Bu çalışmanın ivme kazanması için yeterli olup olmayacağını 12 Aralık’ta göreceğiz lakin hakim görüş pozitif etki olacağı yönünde yoğunlaşıyor.

Ripple için Beklentiler Halen Yüksek

0,60 Dolar bandı için şükredecek binlerce yatırımcı olmasına rağmen, analistler 1 dolar seviyesinin zor olmadığını söylemeye devam ediyor. Ripple için beklentilerin halen yüksek olmasının çeşitli nedenleri var. Yatırımcı sayısının artması, ilginin çoğalması, Spark Airdropu ve teknik göstergeler Ripple’ın yükseleceğine dair beklentileri arttırıyor. Kısa vadede bir ralli izlemek isteyenler 12 Aralık tarihini bekleyebilir.

Coinbase’in Airdrop kararı XRP için kısmi bir yükselişe neden olsa da, piyasanın genel olarak düşüşte olması daha ağır bastı ve aşağı doğru yönelme gerçekleşmeye devam etti. 0,58-0,59 bandında duran Ripple için beklenen etki şu an kendini kilitlemiş durumda. Boğa sezonu için beklentiler 0,60 bandının üzerinde kalması ile daha da belirginleşeceğe benziyor ancak şu an için XRP durağan bir ivmede.

Ripple İçin Beklentiler Hala Yüksek

Tabloda görünen günlük grafikte en az 0,58’lik bir değerleme, en çok 0,62’lik bir değerleme olduğu ancak fiyatların genel olarak 0,56 ile 0,59 arasında değiştiğini görebilirsiniz. Çok büyük yatırımlar ile elbette bundan da kar sağlanabilir. Aşağıda bunun bir örneği verilmiştir;

100.000 TL ile yatırım yapalım. 6 Aralık Saat 15:00’da 0.58 $ bandından alım gerçekleşsin. Aynı gün 21:00 gibi 0.62 $’dan satış gerçekleşsin. Aradaki fark 0.04 $’lık farktan 6 saatte 500 dolarlık bir kar elde edilebilir. TL cinsinden yaklaşık 4000 TL. Komisyon oranlarını düştüğünüzde elde kalacak miktarın değip değmeyeceğine, sizi mutlu edip etmeyeceğine siz karar vereceksiniz.

Fiyatlandırma eğrisi bu şekilde olan XRP, günlük olarak değişkenlik gösteriyor. Analistler ve ünlü yatırımcılar beklenmesi yönünde fikir veriyor.

Borsabu.com

Kripto para, ekonomi ve finans haberlerinin güncel paylaşıldığı platform. Daha iyi içerik için üretmeye devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,350.83
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,072.42
 • tetherTether (USDT) $ 1.00
 • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 1.00
 • cardanoCardano (ADA) $ 0.459900
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 6.88
 • tronTRON (TRX) $ 0.065246
 • wrapped-bitcoinWrapped Bitcoin (WBTC) $ 19,348.73
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 50.73
 • okbOKB (OKB) $ 12.10
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 6.24
 • crypto-com-chainCronos (CRO) $ 0.113581
 • stellarStellar (XLM) $ 0.109022
 • cosmosCosmos Hub (ATOM) $ 8.19
 • moneroMonero (XMR) $ 116.72
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 106.35
 • tezosTezos (XTZ) $ 1.48
 • eosEOS (EOS) $ 0.942417
 • neoNEO (NEO) $ 8.30
 • cdaicDAI (CDAI) $ 0.022068
 • nemNEM (XEM) $ 0.047902