Altcoin

Decred (DCR) Coin Nedir? Geleceği Nasıl?

Decred (DCR) coin, CoinMarketCap sıralamasında 52. sırada olan ve giderek de değerlenen tokenlerden biridir. Kripto para piyasasındaki birçok token gibi merkezi olmayan bir anlayış ile karar verme sürecine yönelik çalışmaları olan bir hedef oluşturmuştur. Ekosistemi inceleyen Decred platformu, BTC madenciliğinin giderek bazı grupların elinde çoğalmasının, merkezi olmayan bir anlayıştan uzak olarak merkezileştiğini düşünmektedir.

Bu yüzden Decred madencilik çalışmalarının merkeziyetsiz olması için çaba sarf ediyor. Tüm madencilerin oy kullanabileceği bir karar verme süreci oluşturma gayreti ve misyonu var. Madencilik bir taraftan üretim süreci gibi görünse de aslında işin en önemli tarafı ekosistemi anlamaya çalışmaktır. Bunun için de coinlerin arkasında oluşturulan blokların zincire dönüşme sistematiğini çözmek gerekir.

DCR Coin Nasıl Satın Alınır?

Decred Coin Nedir?

Fiyat olarak kendini oldukça sağlam bir sistem oturtan ve Türk yatırımcılar için pahalı görünen DCR coin, gelecekte en iyi iş yapacak coinler arasında sayılmaktadır. DCR satın almak için listelendiği kaliteli borsaları tercih etmelisiniz çünkü küçük borsalar son dönemlerde oldukça fazla yatırımcıyı mağdur etmiştir.

DCR coin hacimsel olarak en fazla OceanEx borsasında DCR/VET ve DCR/USDT paritelerinde toplamda % 33,20 olarak yer almaktadır. XT.com borsasında ise USDT paritesiyle % 14.87 oranında hacme sahiptir. OKEx borsası % 17, Binance ise % 16’lık hacimle sıralanmaktadır.

DCR coin alabileceğiniz diğer borsalar: Huobi Global, BKEX, AEX, HitBTC, BitVavo, Gate.io, Pionex, HotBit, Wazirx, Kucoin olarak sıralanabilir.

DCR Coin Ne Zaman Yükselecek? (Yorumlar – Grafik)

29 Mart 2017 tarihinde yaklaşık 11 $ değerinden işlem gören DCR coin, yılı 84 $ seviyesinden kapatmıştır. Daha sonra 49 dolar seviyelerine düşse de 2018 yılı içinde 103 dolar seviyelerini görmeyi başarmıştır. 2020 Kasımına kadar inişli çıkışlı grafiğinde 15 dolar seviyelerine kadar düşen DCR coin, sabredenleri 2021 yılının girmesiyle birlikte neredeyse zengin edecek kadar hızlı yükselmiştir.

2021 Ocak ayında 50 dolar seviyelerinden 230 dolara kadar yükselmeyi başarmıştır. Daha sonra ise tüm major coinlerin yaşadığı düşüşün benzerini yaşayarak, 140 dolar civarına yerleşmiştir. Genel grafik akışı bu şekilde cereyan etmiştir.

Gün içinde BTC hareketine bağlı olarak volatil bir şekilde 8-10 dolar aralığında fiyat değişimi yaşayabilmektedir. İyi bir takip ve piyasa analizi ile günlük trade yaparak DCR coin miktarınızı artırabilir veya nakit kazanç elde edebilirsiniz. Bunun için Binance borsasının en güvenilir borsalardan biri olduğunu belirtmek isteriz. Özellikle işlem hacmi az olan borsalarda hesap oluşturmamaya, oluşturduysanız paranızı güvenilir büyük borsalara aktarmaya özen gösterin. Global anlamda Coinbase, FTX ve Binance borsalarının hakimiyeti iyi durumdadır.

DCR Coin Geleceği Nasıl?

DCR coin geleceği ile ilgili belirtmemiz gereken en önemli şey, major coinlerden biri olduğu için yükselmesinin kaçınılmaz olduğudur. Çok büyük bir hacklenme yaşamazsa yatırımcılarını uzun vadede güldürebilecek bir potansiyele sahiptir. Toplam market değeri olarak ilk 50 içinde yer alarak sürekli yatırım alabilen bir kapasitesi bulunmaktadır.

Major yatırımcıların piyasa verilerini sıkı şekilde takip ederek yatırım yaptıklarını ve kurumsal danışmanların da projeleri çok iyi şekilde incelediğini düşünürseniz, DCR coin daima ilgi çekecek bir kuşakta ve değerde olmaktadır. Aşağıda bu tokenin toplam ve maksimum arzlarını, dolaşımdaki arzını ve piyasa değerini bulabilir ve yatırım yapma konusunda fikir edinebilirsiniz. Anlattıklarımızın ve aktardıklarımızın hiç biri yatırım tavsiyesi değildir.

Elde ettiğimiz verilere göre; DCR coinin tarihinde ulaşabileceği, kendi belirlediği maksimum arzı 21 milyon adettir. Temmuz 2021 verilerine göre 13.162.018 adet toplam arza ulaşmış olup, bu miktarın tamamı dolaşımda görünmektedir.

140 dolar seviyesinden işlem gören DCR coinin piyasa değeri 1,833,697,244 $ olarak belirtilmektedir. Dönem dönem yıldızı parlayan, BTC’nin yatay seyrettiği zaman dilimlerinde DCR coine de para girişi olmaktadır. Ancak piyasa BTC’ye ve makro göstergelere dayalı olduğundan, herhangi bir olumsuz gelişmeden tüm alt coinler gibi DCR coin de nasibini almaktadır.

Her şey stabil şekilde yükselirse, kripto para ekosistemine para girişi düzenli olarak artarsa, BTC hareketleri güven verirse DCR coin, analistlere göre 2021 yılı sonuna doğru 250 $ seviyelerine çıkabilir. Daha iyi tahmin ise 500 dolar olmasıdır. 250 dolar olduğu sistemde toplam piyasa değeri sadece 3 milyar 250 milyon dolar olmaktadır ki makuldür. 500 dolar olduğu sistemde de 6 milyar dolarlık değer bile çok sayılmaz.

Borsabu.com

Kripto para, ekonomi ve finans haberlerinin güncel paylaşıldığı platform. Daha iyi içerik için üretmeye devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,275.91
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,061.31
 • tetherTether (USDT) $ 1.00
 • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 1.00
 • cardanoCardano (ADA) $ 0.452648
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 6.77
 • tronTRON (TRX) $ 0.064252
 • wrapped-bitcoinWrapped Bitcoin (WBTC) $ 19,255.74
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 50.45
 • okbOKB (OKB) $ 12.07
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 6.14
 • crypto-com-chainCronos (CRO) $ 0.112758
 • stellarStellar (XLM) $ 0.107846
 • cosmosCosmos Hub (ATOM) $ 7.96
 • moneroMonero (XMR) $ 116.33
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 104.56
 • tezosTezos (XTZ) $ 1.45
 • eosEOS (EOS) $ 0.929906
 • neoNEO (NEO) $ 8.20
 • cdaicDAI (CDAI) $ 0.022085
 • nemNEM (XEM) $ 0.044695