BitcoinKripto Haberler

Fiyatı Anahtar Seviyeyi Geçemeyince Bitcoin Muhtemelen Daha Fazla Düşecek

Bitcoin geç saatlerdne itibaren muazzam bir satış baskısıyla karşı karşıya kaldı ve 19.000 $’lık bölgede bulunan direnç, boğaların üstesinden gelemeyeceği kadara fazla olduğunu kanıtladı. Daha önce de bu şekilde güçlü bir ret görmesine rağmen Bitcoin’in bir kez daha yükselişe geçtiğini görmüştük. Bu, kripto para biriminin mücadele ettiği direnci kırmak için başka bir teklif görmesinin eşiğinde olabileceğini gösteriyor.

Şu anda yaklaşık 19.000 $’da oluşturmaya çalıştığı destek de inanılmaz derecede olumlu çünkü boğaların kontrolü tekrar ele aldığını gösteriyor. Bununla birlikte ünlü bir analist, Bitcoin’in yakın vadede kayda değer bir düşüş görmesini bekliyor ve 19.500 $ üzerinde fiyat kabulü kazanana kadar, aşağı yönde bir ivme beklediğini belirtti.

Bitcoin Üzerinde Satış Baskısı

Bitcoin, 19.000 $’ın üstündeki bölgede bulunan satış baskısı, son birkaç gün ve hafta boyunca herhangi bir büyük kazanç görmesini engelleyerek, yükseliş trendini sürdürmek için mücadele ettiğini kanıtladı. Burada görülen satış baskısı şaşırtıcı değil çünkü analistler uzun zamandır ayıların kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerinde bir kırılmaya karşı savunmaya çalışacağını tahmin ediyor.

Bitcoin Daha Fazla Düşecek Mi?

Bu seviyenin üzerine çıkana kadar, muhtemelen uzun süreli konsolidasyon dönemleriyle karşılaşmaya devam edecek. Analistlerin çoğu 19.500$’ın üzerine çıkana kadar bazı ciddi dezavantajlar görebileceğine inanıyor.

Bitcoin Gecelik Selloff’un Ardından 19.000 $’ı Tekrar Gördü

Gecelik Selloff işlemleri esnasında 18.700 dolara kadar düşen Bitcoin, bunun ardından tekrar 19.100 seviyelerine çıktı. Bu iniş ve çıkış hareketi BTC’nin direndiğini ve rekor denemesi yapmak için enerji topladığını gösteriyor. Bu düşüş BTC’nin 19.500 dolara ulaşmasından kısa bir süre sonra geldi. Bir kez daha yüksek-düşük gibi görünen hareketlenme, inanılmaz derecede bir yükseliş ivmesine doğru yol aldığına dair işaretler barındırıyor.

BTC’nin 20.000 dolarlık ivmeyi ne zaman yakalayacağı hakkında her gün farklı analizler yayınlanıyor. Genel intiba bunun gerçekleşmesine az kaldığı yönünde yoğunlaşıyor. İşlem hacmi olarak en fazla talep gören BTC kendi zirvesini 19.900 dolar seviyesinde görse de, kritik eşiğin 20 bin dolar olduğu herkesçe kabul ediliyor. Kimileri bu kırılmanın ardından 100 bin dolarlara doğru çıkışın önüne geçilemeyeceğini savunurken, kimileri bunun yakın bir gelecek için hayal olduğunu düşünüyor.

Londra’daki yatırımcıların bu beklentiler nedeniyle borçlanarak BTC aldıklarını söyleyen Bloomberg, BTC rallisinin eninde sonunda 20 bin doları aşacak seviyelere geleceğini vurguluyor. Bu konuda otorite kabul edilen Vijay Ayyar ise BTC için hedeflenen rakamın 25 bin dolar olduğunu ancak bunun stabil olmayacağını beyan ediyor. Bu seviyenin ardından % 30 oranında düşüş yaşanmasının kaçınılmaz olduğu konusunda da uyarıyor.

Bu bilgilerden sonra yatırımcıların 25 bin dolar seviyesine çıkması beklenen BTC için farklı varlıklarını buraya bağlamalarının mantıklı olduğunu gösteriyor. Ancak zirveyi gördükten sonra daha fazla yükseleceğini beklemeden BTC varlığını başka bir yatırım aracına çevirmek kazançlı olacaktır. Genel anlamda BTC’nin hızla yükselerek 20.000 dolar seviyesinden 100.000 dolar seviyesine çıkması zor. Ancak eğer bekleme şansınız varsa, BTC’yi bu seviyelerinden alıp 2021 yıl sonuna kadar beklemenin çok yüksek oranda kazanç sağlayacağı, kripto para ekonomistleri tarafından aktarılıyor.

Türk Yatırımcılarının BTC’ye Bakışı Nasıl?

Tüm dünya şirketleri, holdingleri, merkez bankaları, devlet yönetimleri ile birlikte kripto para birimlerini yakından takip ederken, karlı anlaşmaların ardı arkası kesilmezken, Türk yatırımcıların ne yaptığı merak ediliyor. Ağustos 2020 verilerine göre Türk yatırımcılar tüm kripto para borsalarında toplam ortalama 600 milyon dolarlık alım satımlar gerçekleştiriyor.

Yeni nesil dijital para birimleri olarak herkesin büyük ilgi göstermeye başladığı ve varlıklarını çevirmeye karar verdiği kripto paralar nedeniyle her gün yeni bir borsa açılıyor. 2000’den fazla borsası bulunan kripto paraya Türk yatırımcılar da duyarsız kalmadı. Bazı ülkeler çekimser yaklaşırken Türkler hızlı bir şekilde entegre oldu ve BTC başta olmak üzere yatırımlara başladı.

Çoğunluğu Türk coin borsalarında olan yatırımların yabancı borsalar üzerinden de yürütüldüğü görülüyor. Birkaç sene öncesine kadar yatırımcıların nötr olduğu konulardan biri olan kripto para borsası, önceleri saadet zinciri gibi algılansa da, ABD başta olmak üzere gelişmiş birçok ülkenin ve hatta milyar dolarlık bütçeli global şirketlerin, coin piyasasıyla anlaşma imzalamaları, bakış açısının pozitife dönmesini sağladı.

Borsabu.com

Kripto para, ekonomi ve finans haberlerinin güncel paylaşıldığı platform. Daha iyi içerik için üretmeye devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,350.83
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,072.42
 • tetherTether (USDT) $ 1.00
 • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 1.00
 • cardanoCardano (ADA) $ 0.459900
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 6.88
 • tronTRON (TRX) $ 0.065246
 • wrapped-bitcoinWrapped Bitcoin (WBTC) $ 19,348.73
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 50.73
 • okbOKB (OKB) $ 12.10
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 6.24
 • crypto-com-chainCronos (CRO) $ 0.113581
 • stellarStellar (XLM) $ 0.109022
 • cosmosCosmos Hub (ATOM) $ 8.19
 • moneroMonero (XMR) $ 116.72
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 106.35
 • tezosTezos (XTZ) $ 1.48
 • eosEOS (EOS) $ 0.942417
 • neoNEO (NEO) $ 8.30
 • cdaicDAI (CDAI) $ 0.022068
 • nemNEM (XEM) $ 0.047902