AltcoinBasic Attention TokenCardanoChainlinkDogecoinEOSEthereumKripto HaberlerTezos

Popüler Alt Coin Fiyatları Hakkında Beklentiler

Tüm kripto para birimlerinin piyasa değeri yaklaşık 513,7 milyar dolar değerinde. Bitcoin bu değerlemenin % 62,92’sine sahip. BTC hakimiyeti son günlerde düşmüş olsa da, Eylül ortasından beri istikrarlı bir yükseliş eğiliminde. Ethereum 59 milyar dolarlık bir Pazar payına sahip ve bu rakamın önümüzdeki günlerde artması bekleniyor. Kısa vadede Ethereum 480 $’dan güçlü bir şekilde yukarı tırmandı ancak hafta sonu düşük hacimde işlem gördü. Tezos bir konsolidasyon aşamasında ve Algorand 0,31 dolarlık direnç seviyesinde ne yapacağı takip ediliyor.

popüler altcoin geleceği

Ethereum (ETH) Analizi

Ethereum hafta sonu düşük hacimde işlem görüyor. Fiyatın geri çekilmesiyle 620 dolardan 480 doalra düştü. Geçtiğimiz iki gün içinde bir miktar düşüş olması sıçramaya neden olabilir. Ayı piyasasında gözler Ethereum üzerine çevrilmiş durumda ancak lehine bir rüzgar estiği hissediliyor.

500 $ çok güçlü bir psikolojik destek seviyesidir. Bu nedenler yükselen trend çizgisinin altındaki bir kapanışın bu miktara düşmesi beklenebilir. Aşağıya doğru inişler de satın almaların artacağı düşünülüyor.

Tezos (XTZ) Analizi

Tezos için saatlik grafik, fiyat civarında nispeten sıkı olan Bollinger bantlarını gösteriyor. Düşük işlem hacmi ile birleştiğinde XTZ, 2,29 dolar destek seviyesinin üzerinde bir konsolidasyon aşamasındaydı. Aşağı yönlü son güçlü hareketten önce yerel dip noktası olan 1.81 dolara düştükten sonra Kasım ayında bir yükseliş ivmesi kazandı.
Orta vadeli eğilimin yükseliş trendine girmesiyle XTZ’nin Bitcoin ve Ether’in hareketinden güçlü şekilde etkilenmesi beklenebilir.

Dogecoin (DOGE) Analizi

Fiyat EMA şeridinden düştükten sonra DOGE daha da aşağıya inebilir. 0,0033 $ seviyesinde sert bir dirençle karşılaştı. İşlem hacmi düşüktü, çoğu piyasa yatırımcısı kenardan izledi.

Güçlü bir hacim hareketi DOGE için bir sonraki yönü gösterecek. Boğalar 0,0031 dolarlık destek seviyesini savunmak için savaşacak. Kısa vadeli görünüm düşüş eğilimindeyken, uzun vadede DOGE geri çekilip dalgalanma yaşayabilir.

Chainlink (LİNK) Analizi

Geçen ay LINK 9,76 dolardan 16,42 dolara yükselmesi için epey çaba harcanmıştı. 12,6 dolarlık yatay seviye ile örtüşen 12,65 dolarda % 50 düzelme seviyesi, satış baskısı karşısında direnç seviyesine dönüştü.

RSI aşırı satım bölgesine düştü ve yukarı doğru sıçradı ancak LINK’ın 12,6 doları direçten desteğe çevirip çeviremeyeceği takip edilmeye devam ediyor. Yukarı yöndeki her hareket satış baskısı ile karşılaştı. Önümüzdeki günlerde 12,6 ile 11,9 dolar seviyeleri arasında dalgalanma bekleniyor.

Basic Attention Token (BAT) Analizi

BAT için saatlik grafik, kripto varlığı için bir miktar konsolidasyonun devam ettiğini gösterdi. MACD, düşüş momentumunun tersine döndüğünü gösterdi. Fiyat aynı zamanda 0,22 dolarda % 50 düzelme seviyesinin biraz üzerinde işlem gördü.

İşlem hacmi yükseldiğinde fiyatın yönü, piyasanın bir sonraki yönünü gösterecek. BAT 0,24 seviyesini geri kazanmak istiyor.

Cardano (ADA) Analizi

Kripto alanındaki hemen hemen her madeni para, BTC’nin 19.400 dolardan düzeltmesiyle aynı zamana denk gelen fiyatlarında bir düşüş gördü. Bazı altcoinler yalnızca yeni, güçlü kazançları düzeltir ve daha uzun bir zaman diliminde sağlıklı bir yükseliş trendinde olduğu düşünülebilir.

ADA, güçlü yükseliş trendinde bir düzeltme yaşadı ve destek olarak % 61,8 geri çekilme seviyesini test etti. ADA geçtiğimiz saatlerde kazanç sağladı ancak işlem hacmi zayıftı. RSI da toparlandı ve nötr 50’de kaldı. Son birkaç gün içinde yükseliş tarafına doğru biri toparlanma gösterdi.

Cosmos (ATOM) Analizi

ATOM, Fibonacci Retracement aracı tarafından vurgulanan % 50 geri çekilme seviyesi olan 5.22 dolarlık destek seviyesine sahipti. İşlem hacmi, ATOM’un önümüzdeki günlerde 5,2 dolar seviyesinde işlem göreceğini göstermek için istikrarlı bir şekilde düştü.

Ayrıca BTC ve ETH’den gelen güçlü bir hareketten de büyük ölçüde etkilenecek. ATOM geçtiğimiz birkaç gün içinde % 20’ye yakın bir değer kaybetti.

Bitcoin Cash (BCH) Analizi

OBV son satış hacminin çok ağır olduğunu gösterdi. BCH’nin 244 dolarlık destekten 355 dolara yakın bir yerel yüksekliğe yükselmesinin arkasındaki satın alma hacmini kolayca geride bıraktı. BCH son takipte destekten dirence çevrilen bir seviye olan 267 doların altında işlem görüyordu.

İşlem hacmi son birkaç işlem seansı için ortalamanın altında kaldı. Bitcoin Cash’in BTC’nin piyasadaki fiyat hareketini yansıtması beklenebilir. BTC çok düşerse, BCH’nin 244 $ desteğinin altına düştüğü görülebilir.

EOS Analizi

EOS, 3,67 doları direnç olarak test etti, ancak seviyeyi desteklemek için çevirmeyi denemeden önce piyasa oldukça büyük kayıplar yaşadı. Kasım ayı EOS için henüz kırılmamış bir yükseliş trendi gördü. 3 Doların üzerinde çıkması psikolojik direnç noktası olarak iyi olacaktır.

Piyasalarda birçok alt coinin BTC ve Ethereum’un grafiğine bağlandığını görüyoruz. Dolayısıyla bu iki kripto paranın göstereceği performans doğrudan birkaç alt coini de etkileyecek. Piyasa analistlerinin çoğuna göre bu hafta risk alınacak bir hafta değil. Özellikle ABD’nin kripto para kullanıcıları ile ilgili kimlik doğrulaması tasarısı bu hafta içinde yeniden gündeme gelebilir. Bu açıdan analistler temkinli olmakta fayda görüyor.

Borsabu.com

Kripto para, ekonomi ve finans haberlerinin güncel paylaşıldığı platform. Daha iyi içerik için üretmeye devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,275.91
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,061.31
 • tetherTether (USDT) $ 1.00
 • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 1.00
 • cardanoCardano (ADA) $ 0.452648
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 6.77
 • tronTRON (TRX) $ 0.064252
 • wrapped-bitcoinWrapped Bitcoin (WBTC) $ 19,255.74
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 50.45
 • okbOKB (OKB) $ 12.07
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 6.14
 • crypto-com-chainCronos (CRO) $ 0.112758
 • stellarStellar (XLM) $ 0.107846
 • cosmosCosmos Hub (ATOM) $ 7.96
 • moneroMonero (XMR) $ 116.33
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 104.56
 • tezosTezos (XTZ) $ 1.45
 • eosEOS (EOS) $ 0.929906
 • neoNEO (NEO) $ 8.20
 • cdaicDAI (CDAI) $ 0.022085
 • nemNEM (XEM) $ 0.044695