AltcoinKripto HaberlerRipple

Popüler Alt Coin Ripple Hakkında Korkutucu Tahmin

Birçok kimse Bitcoin’in kripto para piyasasının kralı olduğunu söyler. En fazla işlem hacmine sahip olduğu doğru. Ancak diğer alt coinler de işlem hacmi olarak hızla yukarıya tırmanıyor. Bu tırmanma sürecinde ise inişli çıkışlı bir grafik sergileyebiliyor. Dalgalı grafik yaşayan Ripple (XRP) fiyatları ile ilgili korkutucu tahminden bahsedeceğiz.
Haftaya başlarken Ripple hızlı bir yükselişle 1 dolar seviyelerine kadar çıktı. 0,5$ olarak işlem gören XRP’nin bu yükselişi, kimi analistlere göre uzun süreli, kimilerine göreyse geçici olarak nitelendirildi.

Kasım ayı içerisinde performans olarak oldukça dikkat çeken XRP, 1 dolar seviyesinden aşağıya doğru inişe geçti. Bu yüzden alımlar da ciddi miktarda azaldı. Fiyat bekleyen yatırımcılar daha alt seviyeden alım için talimat veriyor.
Chase_NL isimli popüler analist Ripple ile ilgili korkutan bir öngörüde bulundu. XRP’nin Selloff görerek derin bir ivme kaybedeceğini belirtti. Bu tahminin ardından bazı borsalarda 1 $ gibi zirveleri gören XRP, 0,50 bandına geri dönüş yaptı. Tabi uzun zaman 0,23 $ seviyesinde yer aldığı için, bu kırılma noktasının yukarısındaki seyrine devam ediyor. Bu harekete göre yorum yapan Chase_NL, daha derin düşüşlerin de olabileceğini belirtiyor.

xrp ripple

Ripple En Dinamik 3 Coin Arasında

Bitcoin ve Ethereum en fazla işlem gören iki kripto para olmayı sürdürüyor. Bu iki coini takip eden Ripple en iyi 3. işlem performansına sahip. Başlattığı ralli ile büyük bir heyecan uyandıran XRP, yatırımcıların ilgisini çekti. Büyük bir alım yaşanan bu Coinin hızı hafta sonuna doğu düştü.

Analistler kripto paralar ile ilgili geçmişte yaşadığı iniş çıkışları kontrol eder. Yatırımcılar da analistlerin sonuçlarına göre işlem yapma eğilimindedir. Ripple ile ilgili tahminler kısa vadede tutsa da, asıl savaşın şimdi başlayacağı konuşuluyor. Şimdiye kadar müthiş bir ivme yakalayamayan XRP’nin 14 dolar seviyesine çıkacağı söyleniyor.

XRP’nin Tarihsel Verileri

Kripto para piyasasına 0,06$ olarak giriş yapan XRP, dünya çapında bazı kurumlarla yaptığı ortaklıklar ile gündeme geldi. 2017 yılında o tarihe kadarki en zirve rakamını gören Ripple 0,34 dolar eşiğine kadar yükselmişti. 2018 yılının başında 3,84 dolar olan XRP, yılsonuna doğru hızlı bir ivme kaybetti ve 0,56 $ seviyesinden yılı kapattı.
2019 yılı içinde ise 0,2 ile 0,5 dolar arasında işlem gören coin için direnç noktası 0,35 dolar olarak kabul ediliyordu. Birçok analist daha da iyi bir performans öngörürken, Ripple son günlerde ancak 0,90 $ seviyesini gördü.

XRP Fiyatı İçin Tahminler

2020 yılının sadece kripto paralarda değil birçok yatırım türünde değişkenlik yaratması, Korona Virüse bağlanıyor. Teknik olarak yatırımcıları üzecek XRP değerleri birincil olarak virüs faktörüyle ilişkilendiriliyor. Ancak esas neden San Francisco menşeli Ripple şirketinin yıllık 1 milyar XRP’yi piyasaya sürmesi. Bu kadar fazla token değerinin yükselmesine neden oluyor.

Ripple, alt coin olarak şimdiye kadar sadece ödeme şirketleri veya bankalar ağına katıldığı zaman yükseldi. Geçici olarak yükseldi ve düştü. Yani alım için yatırımcıların XRP ağına dahil olacak yeni bir oluşumdan haberdar olması lazım. Aksi takdirde kripto paranın doğasına aykırı olarak hareket eden şirket, katma değer sağlayamayacak.

XRP ABD’de Tahvil Olarak İlan Edilecek mi?

ABD’de böyle bir söylenti var. Ripple CEO’su Brad GarlingHouse, bunu sadece senaryo olarak kabul ediyor. Amerika’nın tahvil ilan etmesi sadece bu büyük kıtayı ilgilendirmiyor. Birlikte iş yaptığı G20 ülkelerinde de Ripple ile ilgili ayrıca bir kabulün olması gerekiyor. Ancak o takdirde senaryo gerçeğe dönüşebilir.

ABD’de bu tartışma politikacılara kadar bulaşmış durumda. Bir kısım XRP’nin tahvil olduğunu beyan etse de; Cumhuriyetçiler bunun tersini savunuyor. Sonuç ne olur bilinmez ama bu tartışmaların yatırımcıları etkilediği kesin. Peki tahvil olarak kabul görürse fiyatında yükselme olur mu? İşte tartışmalar asıl bu eksen çevresinde cereyan ediyor. Yatırımcılar XRP’nin yükselme trendine girmesini bekliyor ancak ufukta böyle bir belirti yok.

Ripple Uluslar Arası Bir Ödeme Yöntemi Olmaya Çalışıyor

Ripple’ın işlem hacmi çok yüksek. Saniyede 1500 işlem gerçekleştirebilme kapasitesine sahip. Uluslar arası ticarette kabul görmeye çalışan Ripple, popüler ödeme yöntemlerini rakip olarak görüyor. Şirket, Paypal ve SWIFT yerine daha masrafsız ve hızlı bir ödeme yöntemi olabileceğini beyan ediyor. Girişimleri de bu yönde.

Kısa vade olarak XRP’nin inişli-çıkışlı pek de umut vermiyor. Ancak global dünyada ne olacağını kestirmek bir hayli güç. BTC’nin kazandığı ivme, Ethereum’un işlem kapasitesi Ripple için lokomotif görevi görebilir. Şirketin bundan daha iyisini yapması şart.

Ripple yöneticisi Marcus Treacher, 2020 yılından sonra Ripple için müthiş bir gelişim öngörüyor. Uluslar arası para transferlerinin yavaşlığının XRP için avantaj olacağını söylüyor. Bu nedenle Ripple yeni yılda global bir ödeme metodu olarak bankalarca benimsenebilir. Hali hazırda 300’den fazla iş ortağı bulunan Ripple, bu sayıyı arttırmak konusunda ciddi çaba gösteriyor.

Borsabu.com

Kripto para, ekonomi ve finans haberlerinin güncel paylaşıldığı platform. Daha iyi içerik için üretmeye devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,275.91
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,061.31
 • tetherTether (USDT) $ 1.00
 • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 1.00
 • cardanoCardano (ADA) $ 0.452648
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 6.77
 • tronTRON (TRX) $ 0.064252
 • wrapped-bitcoinWrapped Bitcoin (WBTC) $ 19,255.74
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 50.45
 • okbOKB (OKB) $ 12.07
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 6.14
 • crypto-com-chainCronos (CRO) $ 0.112758
 • stellarStellar (XLM) $ 0.107846
 • cosmosCosmos Hub (ATOM) $ 7.96
 • moneroMonero (XMR) $ 116.33
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 104.56
 • tezosTezos (XTZ) $ 1.45
 • eosEOS (EOS) $ 0.929906
 • neoNEO (NEO) $ 8.20
 • cdaicDAI (CDAI) $ 0.022085
 • nemNEM (XEM) $ 0.044695