Kripto HaberlerRipple

Reddit Üzerinden Takip Etmeniz Gereken 3 XRP Alt Dizini

Sosyal haber ve paylaşım sitesi olarak bilinen Reddit, kripto para paylaşımları konusunda takip edilmesi gereken bir sosyal medyadır. Özellikle Ripple ile ilgili müthiş dizinleri vardır. Siz de XRP yatırımcısı iseniz veya yakın zamanda yatırım yapmayı düşünüyorsanız, ilginç gelişmelerin ve hiçbir yerde bulamayacağınız fikirlerin paylaşıldığı alt dizinleri takip edebilirsiniz. İşte size Reddit üzerinden takip etmeniz gereken 3 XRP alt dizini hakkında önemli bilgiler.

Bu 3 XRP alt dizinine geçmeden önce sizlere Reddit ve XRP hakkında bilgi vermek istiyoruz.

XRP Nedir?

Yaklaşık 12 milyar dolarlık mevcut piyasa değeri ile piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimidir. Sadece spekülatif ticaret için kullanılmaktan ziyade, birçok büyük finans şirketin uluslar arası ödemeleri için XRP’yi kullandıkları bilinmektedir. Bu açında pratikte çok büyük potansiyeli olan bir kripto para birimi olarak geleceği parlak görünmektedir.

Reddit Üzerinden Takip Etmeniz Gereken 3 XRP Alt Dizini

Bu yüzden Ripple ile ilgili her şeye odaklanan birkaç Reddit alt dizini oluşturulması hiç de şaşırtıcı gelmemektedir.

XRP esasında kurumlar arası para transferini hızlandırmak için oluşturulan, Ripple ödeme ağı tarafından kullanılan kripto para birimidir.

Ripple küresel olarak para gönderirken sorunsuz bir deneyim sağlamak için bankaları, ödeme sağlayıcılarını ve dijital varlık borsalarını RippleNet aracılığı ile birbirine bağlar.

XRP, dünyanın herhangi bir yerinde gerçek zamanlı ödemeler yapılmasını sağlayan en hızlı ve en ölçeklenebilir dijital varlıktır. Bankalar, nostro hesaplarını önceden fonlamak zorunda kalmadan gerçek zamanlı talep üzerinde likidite sağlayabilirler.

Ödeme şirketleri, erişimlerini yeni pazarlara genişletmek, döviz maliyetlerini düşürmek ve daha hızlı ödeme mutabakatı hizmetleri sağlamak için XRP’yi kullanır.

XRP düşük bir ücret karşılığında dünyadaki herhangi bir kişiye neredeyse anında gönderilebilmektedir. Gönderilen kişi bunu bir yatırım olarak tutabilir, satabilir veya BTC’ye dönüştürebilir. Hele ki son zamanlarda BTC rallisini gören kişilerin buna yönelmesi normal karşılanacaktır.

Reddit Nedir? Üye Sayısı Kaçtır? XRP için Reddit Ne Anlama Gelmektedir?

Reddit diğer sosyal medya hesaplarının aksine, aynı zamanda bir haber ve tartışma sitesi olarak ön plana çıkmaktadır. Dünya genelinde 2018 verilerine göre 330 milyon üyesi vardır. Kullanıcı isimleri “u/” şeklinde tanımlanmaktadır. İnsanların alt konu açarak tartışma başlatabildikleri bir işleyişe sahiptir. Alt konular yani subredditler ise “r/” ile başlamaktadır.

Reddit kripto para destekçilerin birbirleriyle bilgi paylaşmaları için hızla en kullanışlı web sitelerinden biri haline gelmiştir.

“İnternetin ön sayfası” olarak adlandırılan bu site, yeni potansiyel yatırımcıların, deneyimli tüccarların ve madencilerin en son piyasa haberlerini öğrenmesini, ticaret için ipuçları almasını ve yatırımcılardan rehberlik almasını sağlayan bir dizi kripto para birimi topluluğuna da ev sahipliği yapmaktadır.

Ana akım medyanın odak noktası olma eğiliminde olan Bitcoin dışındaki madeni paralar hakkında bilgi almak istiyorsanız çok kullanışlı ve faydalıdır.

Ripple (XRP) hakkında açılmış birçok forum vardır. Fiyat hareketlilikleri hakkında, bu madeni paranın benimsenmesi hakkında ve son gelişmeler hakkında haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Alt Dizin (Subreddits) Oluşturma

Reddit’te alt dizinler daha spesifik konuların işlenmesini sağlar. Tüm alt dizin adları küçük harfle olacak şekilde “r” ile başlamaktadır, ardından ise slash “/” işareti gelir, daha sonra yazılan ise alt dizinin adıdır. (Örnek r/cyrpto)
Reddit ağırlıklı olarak İngilizce kullanılan bir sitedir. Sitenin yazılımı da bu dilde kodlanmıştır. Her alt dizine bakan belirli bir moderatör vardır. Gönderilecek her dizin için belirli kuralları uygularlar. Alt dizinlerde üyeler bağlantılar ve bilgiler göndererek haber değeri taşıyan şeyleri paylaşabilir. O alt dizine üye olanlar bu gönderilere oy verirler ve en çok oy verilen gönderi, alt dizinde üst sıraya çıkar.

XRP ile beğendiğiniz bir alt dizin bulduğunuzda “join” (katıl) butonuna tıkayın ve bu alt dizinin gönderilerini Reddit’e giriş yaptığınızda ana sayfanızda görüntüleyin.

Aşağıda göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz üç popüler XRP alt dizini yer almaktadır:

r/Ripple

207.000 üyesi ile en popüler XRP alt dizinidir. Burada Ripple ve XRP ile ilgili her şeyi tartışmanıza izin verilir. Tüm yayınlar, makaleler ve videolar XRP ile ilgili olduğu sürece sorun yoktur.

Kripto Para Alt Dizin Oluşturma

Alt coinler ile ilgili tartışma ve karşılaştırmaları r/XRP ve r/cryptocurrency’e aittir. Bu alt dizinde Rippler’ın ne olduğunu açıklayan bir Youtube videosu, yeni başlayanlar için bir kılavuz ve XRP’nin nasıl satın alınacağını açıklayan bir Youtube videosu da dahil olmak üzere birçok yararlı bağlantı içerir. Ayrıca resmi Ripple web sitesine, kripto para birimi borsalarına, cüzdanlara ve grafiklere bağlantılar da yer almaktadır.

r/XRP

Fiyat odaklı faaliyet gösteren bu alt dizinin yaklaşık 39.000 üyesi bulunmaktadır. XRP alım satımına izin verilmiyor, kaliteli olması şartı ile birkaç teknik analiz türü paylaşılmasına ise izin verilmektedir. Saygılı davranmak ve bir şeye zorlamamak gibi kuralların bulunduğu 10 maddeli listesi vardır.

Bu alt dizinden XRP Discord kanalına bir bağlantı da oluşturulmuştur. Birçok bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

r/RippleTalk

Önceki ikisine nazaran daha küçük bir gruptur. Yaklaşık 9.000 üyesi vardır ve ücretsiz Ripple haberleri, tartışmaları ve çok daha fazlasını vaat etmektedir.

Bu alt dizindeki gönderilerin çoğu Ripple’ı, fiyat hareketlerini, tahminleri benimseyen en son bankalar ve şirketler hakkında konuşan haber sitelerine veya Twit’lere atıfta bulunuyor.

Ripple (XRP) ile ilgili kendi kendinize çözemeyeceğiniz herhangi bir teknik probleminiz varsa veya bu topluluktan genel bir desteğe ihtiyacınız varsa çekinmeden yardım isteyebilirsiniz.

XRP hakkında faydalı bilgiler sunan bu alt dizinlere üye olmak için öncelikle Reddit’e üye olmalısınız. Sadece Ripple ile ilgili değil birçok kripto para birimi ile ilgili de alt dizinler yer almaktadır.

Borsabu.com

Kripto para, ekonomi ve finans haberlerinin güncel paylaşıldığı platform. Daha iyi içerik için üretmeye devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,275.91
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,061.31
 • tetherTether (USDT) $ 1.00
 • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 1.00
 • cardanoCardano (ADA) $ 0.452648
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 6.77
 • tronTRON (TRX) $ 0.064252
 • wrapped-bitcoinWrapped Bitcoin (WBTC) $ 19,255.74
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 50.45
 • okbOKB (OKB) $ 12.07
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 6.14
 • crypto-com-chainCronos (CRO) $ 0.112758
 • stellarStellar (XLM) $ 0.107846
 • cosmosCosmos Hub (ATOM) $ 7.96
 • moneroMonero (XMR) $ 116.33
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 104.56
 • tezosTezos (XTZ) $ 1.45
 • eosEOS (EOS) $ 0.929906
 • neoNEO (NEO) $ 8.20
 • cdaicDAI (CDAI) $ 0.022085
 • nemNEM (XEM) $ 0.044695