AltcoinKripto Haberler

SHIBA Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır? Geleceği Nasıl?

Shiba coin 10 Mayıs 2021 tarihinde Binance borsasında listelenerek bütün yatırımcıların dikkatini çeken, toplam arzı 1 trilyon olan yeni nesil shit coinler arasında sayılmaktadır. Daha önce Doge coinin Elon Musk tarafından pumplanmasıyla, aslında hiçbir niteliği olmayan bir coinin bile değer kazanabileceğini ve insanları milyoner yapabileceğini görmüştük. Bu deneyimden hareketler Amerikalılar’ın Doge coinine rakip olarak Çinliler Shiba coini tasarladılar ve piyasaya sürdüler.

Sahibi bir Çinli olan Binance borsası 4-5 aylık bir coini bu kadar çabuk listeliyorsa çoğu otoritenin dikkatini çekmekte haklı. Çoğu güzel projenin zor tutunduğu kripto para piyasasında iki ne olduğu belirsiz ve neredeyse sınırsız arza sahip coinin, normal zamanda toplamda 10 milyar dolar hacme ulaşması ilgi çekiyor. Önceden bu 10 milyarlık hacim Doge coin tarafından sömürülüyordu. 10-11 Mayıs 2021 tarihi itibariyle artık piyasalarda SHIB coin rüzgarı da esiyor.

Eğlenceli jetonlar sloganıyla sunulan SHIBA token çok hızlı yükselerek ülkemizde dahi milyonerler oluşturmayı başardı. % 400 ivme kazanarak süper bir çıkış yakalamıştır. Bu coin ile ilgili akla takılan tek şey 1 Kentrilyon toplam arzı. Piyasada dolaşan arz ise sadece 365 trilyon adet. Yatırımcılar çılgınlar gibi bu coinin peşinde. Daha önce Gate.io borsasında alım satım imkanı veren SHIB coin, mayıs ayı itibariyle artık Binance’ta da listelenmeye başladı ve daha büyük bir yatırımcı kitlesine sahip oldu.

SHIBA Coin Nasıl Satın Alınır?

SHIBA Coin Nedir?

SHIBA coin satın almak için listelendiği borsaları bilmek zorundasınız. Birkaç küçük borsada işlem hacmine sahipken, dünyanın en büyük iki borsasından birinde de listelenmeye başlaması daha farklı borsalara da girebileceğini kanıtlıyor. 6 sıfırlı bir değerden 4 sıfıra kadar yükselmesi yatırımcılarına kısa sürede milyonlar kazandırdığını gösteriyor. Gate.io borsasında daha farklı fırsatlar da var ancak şans hepsinin yüzüne gülmüyor.

Popüler olması tamamen reklama ve pazarlama gücüne bağlı olan SHIB coin, % 24 hacim oranıyla Huobi Global borsasında listeleniyor. Yeni listelendiği Binance borsasında ise % 22 gibi bir hacim oranına sahip. Bunları takip edenler ise % 14 ile BW.com, % 6,55 ile OKEx, % 6,25 ile Gate.io ve % 5,75 ile BKEX borsaları.

Bunların dışında daha düşük hacimli olarak nitelendirilebilecek, üyelik açarak SHIB coin alabileceğiniz borsalar ise; UniSwap, LBank, DigiFinex, MXC.com, Hoo, KuCoin, CoinEx, BitMart, ZB.com, BİKİ, Bilaxy ve Poloniex borsalarıdır.

SHIB Coin Yükselir mi? Kazandırır mı?

Kripto para piyasası son birkaç aydır adeta köpek coini olarak adlandırılan iki coinin hakimiyetine tanık oluyor. Profesyonel traderları bile pes ettiren grafiklerle, nice sağlam hikayeli ve dev bütçeli major coini bile geride bırakan SHIB coin de bunlardan biri oldu. Demirbaş coinlerin toplam hacmi 100-200 milyon dolar arasında iken, direkt 18. sıraya yükselmesine tepki gelecek mi takip edeceğiz.

SHIB coin bulunduğu seviyeye % 400’den fazla değer kazanarak geldi. Açıkçası toplam arzı ve dolaşımdaki arzı teknik olarak fiyatının yeniden 10x yapmayacağı konusunda yorumların oluşmasına neden oluyor. Olursa market değeri olarak BTC, BNB ve ETH’nin ardından 4. sıraya oturması lazım ki; bu pek mümkün görünmüyor. Ancak tüm altcoin piyasa değeri eşgüdümlü olarak artarsa o zaman mümkün görünüyor. Şu an 2 Trilyon dolarlık alt market piyasa hacmi, çok hızlı yükselir mi, emtiaların yerini dijital paralar alır mı, eski enflasyonist ekonomik modellere tepki olarak doğan kripto paralar yeni bir dünya düzeni oluşturur mu hep cevabı merak edilen sorular.

SHIB Coin Geleceği Nasıl? Yatırım Yapılır mı?

SHIB coin geleceği nasıl sorusu yatırım yapılır mı sorusunu da birlikte getiriyor. Aslında şimdiye kadar gerekli pumpa maruz kaldı. Yani değerinden kat be kat arttı. Piyasada sağlam bir yer edindi. Gelecekte ne yapar henüz ünlü analistler bile karar veremiyor çünkü önceden önem verilmeyen ve kripto para olarak bile değerlendirilmeyen Doge Coinin gösterdiği performans ortada.

SHIBA token için tahmin yürütmek henüz zor ancak yine popüler olan birinin veya bizzat Binance borsasının daha fazla kazanmak için bu coini popülerleştirme operasyonu gerçekleşir mi bakmak gerekiyor. Bütün teknik verilerin aksine hareket eden bir coin için dikkatli olmakta fayda var

Borsabu.com

Kripto para, ekonomi ve finans haberlerinin güncel paylaşıldığı platform. Daha iyi içerik için üretmeye devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,105.16
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,286.76
 • tetherTether (USDT) $ 1.00
 • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 1.00
 • cardanoCardano (ADA) $ 0.419949
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 6.19
 • tronTRON (TRX) $ 0.060979
 • wrapped-bitcoinWrapped Bitcoin (WBTC) $ 19,080.55
 • okbOKB (OKB) $ 15.59
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 52.09
 • cosmosCosmos Hub (ATOM) $ 12.12
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 7.06
 • stellarStellar (XLM) $ 0.118015
 • crypto-com-chainCronos (CRO) $ 0.109651
 • moneroMonero (XMR) $ 137.77
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 114.53
 • tezosTezos (XTZ) $ 1.39
 • eosEOS (EOS) $ 1.16
 • cdaicDAI (CDAI) $ 0.022088
 • neoNEO (NEO) $ 8.49
 • nemNEM (XEM) $ 0.039340