Altcoin

Telcoin (TEL) Nedir? Geleceği Nasıl?

Telcoin kısaca TEL nedir, geleceği nasıl sorusu piyasanın yükselişe geçtiği aylarda biraz da üst fiyatlardan alan yatırımcıların ve kurumsal finans uzmanlarının sürekli takip ettiği bir konudur. Singapur kökenli bir platform olarak iletişim alanının İngilizce karşılığı olan Telecomunication kavramının ilk üç harfiyle işlem görmektedir.

Mobil para uygulamalarını birbirine bağlayarak çok daha hızlı ve ucuz bir transfer hedefine yönelik çalışmaktadır. Normalde bir şirketin ürünü olan TEL coin de kripto para piyasasında işlem gören iletişim platformunun ERC-20 tabanlı tokenidir.

Para transferleri global seviyede yapılırken ister bankalar üzerinden olsun ister mobil para uygulamaları olsun çok masraflı gerçekleştirilmektedir. Bu havale masrafları merkezi ekonomilerin en zayıf noktasıdır ve insanları da adeta kendine mahkum etmektedir. İşte merkeziyetsiz finansın ana hedeflerinden biri olan merkezi ekonomilerin boyunduruğundan kurtulma hamlesi, TEL coin için uluslar arası para transferlerini gerçekleştirmek suretiyle oluşacaktır. Bunu da zirvede olan iletişim bazında hizmet veren teknoloji şirketleriyle ortaklık kurarak gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

TEL Coin Nasıl Satın Alınır?

Telcoin Nedir?

TEL coin nasıl satın alınır ve TEL coin nereden satın alınır konusunda popüler coinleri takip eden herkesin bilgisinin olması gerekiyor. Bu konuda en geniş çaplı güvenilir bilgiyi veren ve kısa zaman önce Binance CEO’su CZ tarafından satın alınan “Coinmarketcap” sitesinden elde ettiğimiz bilgilere göre TEL coin aktif token sıralamalarında Ağustos 2021 itibariyle 84. sıradadır. Bu sıralama volatil olup kısa bir zaman içinde ilk 50 içine girebilmekte ve piyasanın azizliğine uğramadığı sürece sırasını koruyabilmektedir.

Hangi marketlerde listelendiğine gelecek olursak, hacimsel olarak değerlendirdiğimizde sırasıyla:

 1. KuCoin % 78,50
 2. QuickSwap % 13,72
 3. Bilaxy % 1,82
 4. UniSwap % 1,72

En fazla işlem gördüğü platformlar bunlar. Bunların dışında Indodax, Bitrue, Balancer, HitBTC, BitBns, Ox Protocol ve 1inch Exchange borsalarından alım satım yapabilirsiniz. Açıkçası büyük borsalarda olmamasına rağmen sahip olduğu potansiyel göz kamaştırıyor.

TEL Coin İnvesting Yorum, Grafik

Henüz 2018 yılında 0,002117 $ değerinde olan TEL token, 2021 yılına kadar yaklaşık bu seviyelerde yatay olarak ilerledi. 2018 yılında bu tokene yatırım yaptığınızı düşünsenize. Kaç yıl bekletmiş farkında mısınız? Bu yüzden kripto para piyasanın bu özelliğini unutmayınız. Bu yılın Mart ayına kadar sadece 2x yapabilen TEL coin, sonra yatırımcılarına inanılmaz seviyeler yaşatmıştır. Zirvede çıkanlar milyoner olurken, kalanlar veya trene zirvede binenler beklemek durumunda kalacaktır.

İnceleme yaptığınızda Ocak 2021 boğasından bile etkilenmeyen bir TEL coinden bahsediyoruz. Ancak daha sonra geldiği noktayı da göz ardı edemeyiz. 27 Nisan 2021 TEL coin için ATH başlangıcı olarak görülüyor. Tüm zamanların zirvesine başlayan yolculuğunda fiyatı sadece 0,0070 $ idi. Daha sonra 11 Mayıs 2021 tarihinde ATH yaptığında ise 0,0649 seviyesinde dipten alanlara ne kadar kazandırdığını tahmin ediyorsunuzdur. Bu yüzden bir tokeni satın almadan önce bir coine yatırım yapmadan önce projesini okumanızı, arkasında hangi kurumsal yatırımcıların destek olarak durduğunuz anlamanızı istiyoruz. Uzun dönem cüzdanlarınızda yararlı projeleri tuttuğunuz sürece kaybetmezsiniz.

Tel Coin Geleceği Nasıl?

Binance, Coinbase ve FTX borsalarında henüz listelenmeyen TEL coin, buna rağmen ilk 100 içindeyse, listeleme geldiğinde olacakları siz düşünün. Bu büyük borsalardan alacağı hacimlerle ilk 30 içine girmesi aslında an meselesi. Bunun için ekibin biraz daha girişim sağlaması gerekiyor. İletişim tokenlerinin genelde bu dezavantajı var. DENT de buna benzer bir proje ancak buna rağmen Binance listelemekten geri durmadı. TEL coin biraz daha politik ve girişken olduğu takdirde büyük borsaların reddetmesi için bir sebep yok.

Kendi yatırım mantalitenizi oturtmanız gerekiyor. Profesyonel trader değilseniz, birkaç noktaya dikkat ederek bile para kazanabilirsiniz. Yatırımı uzun dönemli olarak düşünmelisiniz. Acele hareket etmeniz, zaten zirvede olan coinlere girmeniz size kazanç sağlamaz. Bu yüzden yapmanız gereken şey birkaç yıllık portföyler oluşturmak ve beklemektir.

TEL coin de 11 Mayıs zirvesinden bu yana % 72 değer kaybetmiş. O tarihteki yükselişe aldanıp zirve seviyesinden satın aldıysanız beklemelisiniz. Ancak şimdiki fiyatı olan 0,0179 seviyeleri de lokal dip olarak satın alınabilecek bölgelerden biridir. Kendi riskinizi yöneteceğiniz için bu aktardıklarımızın yatırım tavsiyesi olmadığını hatırlatmak isteriz.

Borsabu.com

Kripto para, ekonomi ve finans haberlerinin güncel paylaşıldığı platform. Daha iyi içerik için üretmeye devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,306.22
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,066.91
 • tetherTether (USDT) $ 1.00
 • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 1.00
 • cardanoCardano (ADA) $ 0.454396
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 6.80
 • tronTRON (TRX) $ 0.064390
 • wrapped-bitcoinWrapped Bitcoin (WBTC) $ 19,328.07
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 50.57
 • okbOKB (OKB) $ 12.09
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 6.16
 • crypto-com-chainCronos (CRO) $ 0.113234
 • stellarStellar (XLM) $ 0.108391
 • cosmosCosmos Hub (ATOM) $ 7.98
 • moneroMonero (XMR) $ 117.20
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 105.19
 • tezosTezos (XTZ) $ 1.46
 • eosEOS (EOS) $ 0.935179
 • neoNEO (NEO) $ 8.26
 • cdaicDAI (CDAI) $ 0.022095
 • nemNEM (XEM) $ 0.044573