AltcoinKripto Haberler

The Graph (GRT) Coin Nedir? Geleceği Nasıl?

GRT coin CMC verilerine göre yılın büyük bölümünde ilk 100’de olan projelerden birisidir. Birçok borsada listelenmesi dikkatlerden kaçmamasını sağlamıştır. İndeksleme protokolü olarak ortaya çıkmış, bu yönüyle Ethereum tabanına benzer bir platform olarak bir nevi rakip sayılabilir. Kolay işlenebilme özelliği ile bünyesindeki GRT coin kullanılarak verilere daha hızlı ulaşabilme potansiyeli sağlanmaktadır.

Endeksleyiciler, küratörler, delegeler, tüketiciler, balıkçılar ve hakemler terimleriyle ölçeklenebilirlik problemine de çözüm sunmaktadır. GRT coin ERC-20 üzerinde geliştirilmiştir. Katılımcılar ödüllendirilir. GRT coin işlem kapasitesi açısından avantajı görünmektedir. Bu tokeni hem alıp satabilir hem de stake ederek, merkezi finanstaki faiz kazancına benzer kazançlar elde edebilirsiniz. Üstelik protokol kendine o kadar çok güveniyor ki 6-10 yıl arası elinizdeki GRT tokene stake yapma olanağı sunuyor. Bu açıdan bakıldığında uzun ömürlü projeler arasında olacağa kesin gözüyle bakılıyor.

The Graph (GRT) Coin Nedir?

Finana ve ekonomi alanında tanınan Profesör Özgür Demirtaş’ın kripto para ekseni ile ilgili söylediği, coinlerin % 90’ının yok olacağı şeklindeki ifadesinde doğruluk payı bulunsa da, blockchain teknolojisinin daha üst düzey olacağı ve sürekli yeni şeyler geliştirileceği düşünüldüğünde, yok olacak projelerin yerine yenilerinin gelmesiyle ekosistemin sürekli gelişeceği gerçeğinden sapmamak da gerekmektedir.

GRT Coin Nasıl Satın Alınır?

GRT coin var olduğu platform olan DAO ile ETH alternatifi olarak geliştirilmiştir. Birçok farklı kripto para borsasında listelenen ve alıcılar tarafından oldukça rağbet gösterilen GRT coin, fiyat grafiğine bakıldığında ve proje içeriği incelendiğinde gelişim gösterecek platformlar arasında gösterilmektedir.

Dünyanın en büyük borsaları olan OKEx, FTX, Huobi ve Binance’ta listelenen GRT coin, işlem hacmi olarak üst sıralardaki yerini korumaktadır. GRT coin saklamak için bu popüler borsaları kullanabilir veya soğuk cüzdan edinerek tokenlerinizi evinizde bile saklayabilirsiniz. Herhangi bir satın alma işleminden önce örneğin Binance borsasında KYC olarak bilinen kimlik doğrulama işlemini yapmayı unutmayın. Sayılı borsalarda hesap açarak riskinizi paylaştırabilirsiniz. Tüm bütçenizi tek bir tokene bağlamak yerine sepet yaparak olası risklerde birbirini kurtaracak şekilde eşleştirebilirsiniz.

GRT Coin Yorum ve Analiz

GRT coin yorum ve analiz piyasadaki bütün büyük yatırımcıların sürekli takip ettiği bilgilerdir. Ünlü analistlerin Tradingview üzerinden yaptığı grafikleri inceleyen yatırımcılar, çeşitli formasyonlara göre işleme girmeye çalışmaktadır. Token alım satımlarında giriş yapılacak yerin belirlenmesi kazanç sağlamak için ön şartlardan biri olarak aktarılmaktadır. Coinbase listelenmesinin etkisiyle grafiğinde ciddi bir yükseliş yaşadı.

Genel performansına bakılacak olursa GRT coin oldukça iyimser bir tablo çiziyor. Ocak 2020’den itibaren istikrarlı yükselişini sürdüren, Şubat 2021’de en büyük zirvesini gören GRT coin, daha sonra hacmini kaybetmiş ve ciddi bir düzeltme yemiştir. Ardından Temmuz 2021’den itibaren de kaybettiği hacmini kazanmıştır.

GRT Coin Geleceği Nasıl?

GRT coin geleceği nasıl konusunda yatırımcıların umutlu oldukları ve geliştiricilerin de yeteri kadar teknolojik unsurları devreye soktukları görülmektedir. USDT bazında bazen inişli çıkışlı grafikler çizse de, formasyonlara uymayan bir performans gösterse de, gelecek açısından popüler 20 coinden biri olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bu açıdan önümüzdeki kısa, orta ve uzun dönem hedefleri arasında Fibonacci değerlerinin dikkat çektiğini belirtmemiz gerekiyor. Aylık gelişimine göz atacak olursak 2020 Aralık ayında 0.02 $ değeriyle piyasalara giriş yaptığını görüyoruz.

Bahse konu olan ay 0.76 değerine iğne atan GRT coin, 0.34 $ değeriyle 2021 Ocak ayına giriş yapmıştır. Kısa zamanda 0.76 $ değeriyle yükselişe geçerek tüm zamanların zirvesine 2.85 $ seviyesine ulaştı. Sonra 2-3 ay içinde 0.34 dolara kadar düşmesine rağmen ortalama değeri olan 1.04 değerine yükseldi.

Günlük Fibonacci değerlerine baktığımızda 0.236 değeri 1.00 $, 0.382 değeri 1.36 $, 0.5 değeri 1.65 $, 0.618 değeri 1.95 $, 0.786 değeri 2.36 $ olarak görülmektedir. Elbette grafikler yenilendikçe bu değerler değişecektir.

Borsabu.com

Kripto para, ekonomi ve finans haberlerinin güncel paylaşıldığı platform. Daha iyi içerik için üretmeye devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,275.91
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,061.31
 • tetherTether (USDT) $ 1.00
 • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 1.00
 • cardanoCardano (ADA) $ 0.452648
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 6.77
 • tronTRON (TRX) $ 0.064252
 • wrapped-bitcoinWrapped Bitcoin (WBTC) $ 19,255.74
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 50.45
 • okbOKB (OKB) $ 12.07
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 6.14
 • crypto-com-chainCronos (CRO) $ 0.112758
 • stellarStellar (XLM) $ 0.107846
 • cosmosCosmos Hub (ATOM) $ 7.96
 • moneroMonero (XMR) $ 116.33
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 104.56
 • tezosTezos (XTZ) $ 1.45
 • eosEOS (EOS) $ 0.929906
 • neoNEO (NEO) $ 8.20
 • cdaicDAI (CDAI) $ 0.022085
 • nemNEM (XEM) $ 0.044695