AltcoinKripto Haberler

TRON (TRX) Coin Nedir? Geleceği Nasıl?

Alışılagelmiş kripto para birimlerinden farklı bir misyonu olan TRON, borsalarda TRX adı ile bilinmektedir. CEO’su Justin SUN’dur. Merkezi olmayan para birimleri arasında yer alan ve birçok borsa alt yapısı tarafından kullanılan TRON ağı, kapsamında birçok alt coini de barındırmaktadır. Genel olarak eğlence sektörü üzerine yoğunlaşan bu şirket, insanların ücretsiz şekilde eğlence içeriği paylaşmasını sağlayacak bir ekosistem için çalışmaktadır.

TRON kendi ağı üzerinden içerik üretilmesine izin vermektedir. Hangi platform olursa olsun TRON üzerinden üretilen içeriğin ücretsiz şekilde paylaşılması ve saklanması mümkün olacaktır. Mevcut içerik platformlarına tepki olarak ortaya çıkan bu düşünce içerik üreticilerinin hak ettikleri değeri ve kazancı alabilmesini sağlamaya çalışma hedefiyle yola çıkmıştır.

TRON (TRX) Coin Nedir? Geleceği Nasıl?

TRON (TRX) Nasıl Satın Alınır?

TRX coin almak için listelendiği platformlara üye olmanız ve gerçek para karşılığında satın almanız gerekiyor. Listelendiği borsaları öğrenerek herhangi birine veya birkaçına üye olabilirsiniz. Dünya üzerinde şu an itibariyle TRX markasıyla en çok hacim gördüğü borsalar Huobi Global, Binance ve OKEx borsalarıdır. Her üçü de sayılı borsalar arasında yer alan bu markalara birçok Türk yatırımcı üyedir ve sorunsuzca para yatırma işlemi gerçekleştirebilmektedir.

SSL güvenlik sertifikası ile korunan borsaların gerçek adreslerine bağlanarak üyelik oluşturabilirsiniz. Üyelik oluşturmak için istenen kimlik bilgilerinizi doğru şekilde girmeniz gerekiyor çünkü ciddi miktarlar kazanarak çekim talebi verdiğinizde paranın sizin adınıza olan bir hesaba transfer edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde üyeliğinizi kabul etmiyorlar zaten. Bunun yanı sıra temel üyelik oluşturduktan sonra kimlik doğrulaması da yapmanız gerekiyor.

Tüm onay işlemlerini gerçekleştirdikten sonra para yatırarak farklı para birimleriyle TRX satın alabilirsiniz. Ancak satın almadan önce kripto para biriminin hikayesini öğrenmeniz, yol haritasını takip etmeniz ve hedeflerine ulaşıp ulaşmadığını görmeniz gerekmektedir.

TRON’un Avantajı Nedir?

TRON’un (TRX) avantajı içerik üretilebilmesini sağlamaktır. Günümüzde özellikle maliyetli olan ancak çok kişinin ilgisini çeken ve üreticilerine ciddi miktarlar kazandıran video içeriklerin bazı paylaşım sitelerine yüklenebilmesi zor olmakta, yüklenebilse bile içerikleri başkalarına satabilmeleri belirli maliyetler karşılığında olabilmektedir. Ancak TRON ağı ile birlikte insanlar ürettikleri içerikleri aynı platform üzerinden panel aracılığı ile birbirlerine bu şirketin kripto para birimi olan TRX ile satabileceklerdir.

Böylece hem içerik üreticileri diledikleri içerikleri üretmek için farklı platformlara üye olmak zorunda kalmayacaklar hem de satmak için milyonlarca izlenime ulaşmak zorunluluğunu karşılamayacaklardır. Üstelik bu ağda paylaşılan içeriklerin güvenliği müthiş şekilde sağlanacak ve kopyalanmasının önüne geçilecektir. Piyasadaki içerik platformlarının farklı ücretlendirme tarifeleri ile işlem yaptığı göz önüne alınırsa kurulmak istenen sistemin karşılık bulacağı düşünülmektedir.

TRX Coin Geleceği Nasıl?

TRX coin geleceği ile ilgili grafik yorumlamaktan öte projesinin incelenmesi ve sağlam temellere dayanıp dayanmadığının öğrenilmesi daha iyi olacaktır. Şirketin web sitesine girerek projenin hangi aşamada olduğunun takip edilmesi yatırım politikasını yönetmek açısından değerlidir.

Son incelemede Huobi, Binance, OKEx, BitHumb, Gate.io, Poloniex, KuCoin, Kraken ve BigONE borsalarında aktif olarak listelendiği görülmektedir. Hacimsel olarak çok daha az miktarlarda listelendiği borsalar da vardır ancak çok fazla yatırımcının ilgisini çekmemektedir. Hacim değeri olarak ilk 20 kripto para birimi arasındadır ve analistlere göre major coinlerden biridir. Alt yapısını kullanan diğer coinlerle birlikte gelişeceği ve değer kazanacağı beklenmektedir.

2021 Nisan ayı sonu aktif fiyatı 0,11 $ değerinde olan TRX, gelecekte daha geniş bir ekosisteme hitap edebilir ve izlediği hedef çizgisini gerçekleştirebilirse önce 1 $, daha sonra5 $ ve 10 $ hedeflerine ulaşabilir. Ancak bunun için alt coin market cap hacminin ciddi oranda artması gerekir. Toplamda 100 milyar adet üretilerek piyasaya sürülecek olan TRX’in dolaşımdaki arzı yaklaşık 72 milyar adet olarak kayda geçmiştir.

Borsabu.com

Kripto para, ekonomi ve finans haberlerinin güncel paylaşıldığı platform. Daha iyi içerik için üretmeye devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,350.83
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,072.42
 • tetherTether (USDT) $ 1.00
 • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 1.00
 • cardanoCardano (ADA) $ 0.459900
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 6.88
 • tronTRON (TRX) $ 0.065246
 • wrapped-bitcoinWrapped Bitcoin (WBTC) $ 19,348.73
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 50.73
 • okbOKB (OKB) $ 12.10
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 6.24
 • crypto-com-chainCronos (CRO) $ 0.113581
 • stellarStellar (XLM) $ 0.109022
 • cosmosCosmos Hub (ATOM) $ 8.19
 • moneroMonero (XMR) $ 116.72
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 106.35
 • tezosTezos (XTZ) $ 1.48
 • eosEOS (EOS) $ 0.942417
 • neoNEO (NEO) $ 8.30
 • cdaicDAI (CDAI) $ 0.022068
 • nemNEM (XEM) $ 0.047902