AltcoinKripto Haberler

Unus SED (LEO) Coin Nedir? Geleceği Nasıl?

Kripto para ekosisteminde birçok coin piyasaya çıkabilmek için daha büyük platformların bünyesinde oluşturulmak zorunda kalıyor. Bu konuda son zamanlarda birçok kaliteli proje olmasına rağmen rekor halen Ethereum ekosisteminde. Bu platform üzerinde çalışan ödeme tokenlerinden biri olan Unus SED LEO coin, CoinMarketCap sıralamasında 45. Sırada yer alıyor ve toplam market değeri 2,842,874,080 milyar $’dır.

Değerli borsalarda yer alan LEO coin henüz Binance ve Coinbase borsalarında yer almıyor. Ancak buna rağmen 2 milyar doların üzerindeki değeri ile ilgi çekmeyi başarıyor. Bu kadar ilgi gören ve hacmi yüksek olan LEO coin neden Binance gibi büyük platformda yer almıyor, o da ilginç cevapları olan bir soru sanırım. Eğer politik veya teknik bir engel yoksa; yatırım yapılabilecek ve özellikle Binance listelenmesi beklenebilecek bir proje.

Unes SED (LEO) Coin Nedir?

Bitfinex borsasının tokeni olarak bilinen LEO, daha önceki davalardan ötürü zayıflayan bir borsayı kurtarma girişimi olarak adlandırıldı. Özellikle Tether davasının nasıl sonuçlanacağı bilinmediği için iFinex projesi kapsamında LEO oldukça önem kazandı. Nasıl ki Binance borsasının BNB, FTX borsasının FTT, Gate.io borsasının GT coinleri var ve bu kripto para birimleri ile ticaret yaptığınızda komisyonlarda indirim yapılıyorsa; LEO coin ile Bitfinex borsasında işlem yapmak istediğinizde de komisyon indirimi olmaktadır.

LEO Coin Nasıl Satın Alınır?

LEO coin nasıl satın alınır, üyeliğinizin olduğu borsalarda araştırmak lazım. Sizin için 2021 Ağustos itibariyle hangi borsalardan satın alabileceğinizi listeledik. Bu borsalarda hesabınız yoksa, size kripto para yatırımlarında dikkat etmeniz gereken bir kuralı hatırlatalım. Paranızın hepsi tek bir borsada olmasın. Güvenilir birkaç borsaya paylaştırın. Riski bu şekilde azaltmış olursunuz.

LEO coin satın almak için hesabınız olması gereken borsalar:

 1. OMGFIN
 2. BitFinex
 3. ProBit
 4. FTX
 5. io
 6. OKEx
 7. BTSE

Bu borsalarda işlem hacmi oldukça yüksek ancak komisyon indirimi avantajlarından faydalanmak istiyorsanız Bitfinex borsası daha ideal gibi duruyor. En yüksek işlem çiftinin LEO/ETH paritesinde olduğunu görüyoruz ki bunun en önemli sebebi, bu kripto para biriminin ortaya çıkış amacı.

LEO Coin Yorum, Grafik, Fiyat

LEO coin özellikle hızlı yükselen onlarca coin arasındaki yerini henüz alabilmiş değil. Normalde Futures işlemlerde en önemli borsalardan biri olan Bitfinex, hak ettiği değeri henüz bulamadı. Piyasayı domine eden Binance, Coinbase, FTX, Huobi ve Bybit gibi borsaların arasına katılabilmek için üzerindeki davalardan arınması gerekiyor. Bitfinex markası çabaladığı sürece LEO coin de gerekli gelişimi gösterecektir. Çok büyük kurumsal yatırımlar alması bunun en büyük kanıtıdır.

En düşük değerinin diğer yeni coinlerin aksine 0,80 $ olması, ATH’sinin ise 14 Mayıs 2021 tarihinde 3.92 $ ile zirvede görünmesi umut verici. Takip edenlerinde anladığı şekilde büyük 19 Mayıs ve 25 Mayıs düşüşlerinden önce gerekli zirveyi gören LEO coin, ondan sonraki süreçte tamamen BTC bazlı hareket edebildi. Piyasanın büyük major coinleri aynı şekilde hareket ettikleri için LEO coinin bu hareketleri de makul kabul edildi. BTC izin verdiği sürece grafikler düzgün çalışmaktadır.

LEO Coin Geleceği Nasıl?

All Time High değerinden yani tüm zamanların en yüksek değerinden sadece 1 dolar geride olan LEO coin, bir çırpınışta çok kolay şekilde eski ATH’sini geçecek durumdadır. LEO coin geleceği nasıl konusunda yeni yatırımcıların ve amatör kripto para takipçilerinin bilmesi gereken en önemli şey; borsaların desteklediği coinlerin kesinlikle zaman içinde değer kazandığıdır.

Kripto para düzlemi öyle bir düzlemdir ki çoğu zaman Bitcoin eksenli çalışır. Büyük major coinler BTC ile birlikte hareket eder. BTC yataya bağladığında bazı sağlam projeler, örneğin SOLANA, kendi bağımsız yatırımcısını çeker ve bağımsız şekilde hareket eder. Arkasında FTX borsasının bulunduğu bütün büyük projelerin mantıklı hareketler yaptıkları görülür.

LEO coin geleceği konusunda iyimser olan birçok deneyimli analist var. Bu token üzerine çalışan ve uzmanlaşan fenomenler aracılığı ile Türk yatırımcılar da LEO token geleceği konusunda merak içindeler. Bazı shit coinler gibi tepeden girenlere çok büyük zararlar ettirmemesi bunun en büyük kanıtı. Bugün Türk yatırımcılar LEO coin nedir, geleceği nasıl konusunda merak içindeyse, çoğu bu fiyatına yakın yerlerden girmiş olanlardır.

Borsabu.com

Kripto para, ekonomi ve finans haberlerinin güncel paylaşıldığı platform. Daha iyi içerik için üretmeye devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 19,105.16
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,286.76
 • tetherTether (USDT) $ 1.00
 • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 1.00
 • cardanoCardano (ADA) $ 0.419949
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 6.19
 • tronTRON (TRX) $ 0.060979
 • wrapped-bitcoinWrapped Bitcoin (WBTC) $ 19,080.55
 • okbOKB (OKB) $ 15.59
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 52.09
 • cosmosCosmos Hub (ATOM) $ 12.12
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 7.06
 • stellarStellar (XLM) $ 0.118015
 • crypto-com-chainCronos (CRO) $ 0.109651
 • moneroMonero (XMR) $ 137.77
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 114.53
 • tezosTezos (XTZ) $ 1.39
 • eosEOS (EOS) $ 1.16
 • cdaicDAI (CDAI) $ 0.022088
 • neoNEO (NEO) $ 8.49
 • nemNEM (XEM) $ 0.039340